TESLİMAT, İADE VE PARA İADE ŞARTLARI 

 

 

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI 

 

 

SATICI: 
ALICI:  

 

 

MADDE 2 - KONU 

 

 

İş bu sözleşmenin konusu, alıcının, satıcıya ait agxdisticaret.com sitesinden, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin teslimi ve iadesi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışta konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatları ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder. 

 

 

MADDE 3 – ÜRÜN TESLİMİ VE İADE KOŞULLARI 

 

 

Ürün Teslimi ve iade koşulları: Sadece agxdisticaret.com adresi üzerinden hizmet satın alan müşterilerimiz için geçerlidir. 

 

 

Ürün Teslimi 

 

 

Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişin, teslimata ilişkin eksiksiz ve doğru bilgileriniz temin edildikten sonra; en kısa süre içerisinde kargoya teslimi yapılacaktır. Almış olduğunuz hizmet ile ilgili, herhangi bir talep ve geliştirme istekleri varsa eğer bunlar firmamız tarafından, tarafların taleplerini detaylandıran bir protokol ile sözleşmeye çevrilecektir. Sözleşme imzalandığı andan itibaren, yahut sözleşme sonrası ve özel teklif sonrası yapılacak; iş kabulü, ödeme, ve gerekli tüm işlemler hazırlanan satış sözleşmesinin şart ve koşullarına göre belirlenecektir. E-mail yoluyla yapılan tüm yazışmalar gerektiği noktada taraflar arasındaki protokole dahil edilecektir. 

 

 

Sipariş etmiş olduğunuz ürünleri aynı gün kargoya teslim etmeye gayret ediyoruz. Temini zaman alan ürünler için kargo teslim süresi ürünün tedarik süresine bağlı olarak değişebilmektedir. 

 

 

Ürün teslimatının aksamadan gerçekleştirilebilmesi için lütfen teslimat adresi ve bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak bildiriniz. 

 

 

Talepleriniz sipariş sonunda belirlemiş olduğunuz teslimat tipine göre hazırlanmak üzere işleme alınacaktır. İstanbul merkezli şirketimizden ürünler en uygun kargo firmasıyla gönderilmektedir. 

 

 

Müşteri temsilcimize danışarak değişik teslimat şartları konusunda görüşebilirsiniz. Ayrıca kargo teslimatları sadece Türkiye için geçerlidir. 

 

 

Sipariş etmiş olduğunuz ürünlerin teslimi Kargo Politikamız çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. 

 

 

MADDE 4 - İADE ŞARTLARI 

 

 

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürün ve hizmetlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. 

 

 

Satın alınan ürün ya da hizmetin iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir. Satın aldığınız ürün veya hizmette tarafımızca belirtilen özellikleri ve nitelikleri taşımadığı durumlarda iade gerçekleştirilebilecektir. 

 

 

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Alıcı teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir. 

 

 

Lütfen dikkat ediniz! 

 

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri, teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar olduğunu düşünüyorsanız kargo firmasına tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. 

 

 

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmektedir. 

 

 

Ürün hasarlı ise: Hazırlamış olduğunuz tutanağı en kısa zamanda tarafımıza gönderin ve durumu [email protected] mail adresine bildiriniz. 

 

 

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz takdirde paketinizle ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacağız. 

 

 

Bu e-posta içinde ürünü neden iade etmek istediğinizi kısaca açıklarsanız ürün ile ilgili çalışmalarımızda bize yardımcı olmuş olursunuz. 

 

 

MADDE 5 – PARA İADESİ 

 

 

Alıcının cayma hakkını kullanması hâlinde iade formu, iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren yasal süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri alıcıya iade etmek ve yasal süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan alıcı sorumlu değildir. 

 

 

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirir. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilir. 

 

 

Stok tutulmayan ürünlerin temin edilememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkı saklı tutulur. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 iş günü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 3-10 gün içerisinde yansımaktadır. 

 

 

Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR